image 7 نکته پلیس فتا درباره استفاده از مودم image ساخت بسته نصب آسان وردپرس

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین اقدامات برای سایت‌هایی که دارای چندین نویسنده هستند و فعالیت آنها کاربر محور می‌باشد،
این است که به صورت مداوم فعالیت کاربران خود را زیر نظر داشته باشند.
با زیر نظر گرفتن فعالیت کاربران در سایت می‌توان هنگام ایجاد هر مشکلی سریعا با بررسی سوابق فعالیت دانست که کدام یک از کاربران باعث ایجاد آن شده‌اند.
یا اینکه می توان متوجه شد که کدام یک از کاربران فعالیت می کنند و چه فعالیت هایی را انجام می دهند.

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Audit Trail در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که امکان بررسی فعالیت کاربران را به مدیر سایت می دهد.
و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۳ را ازآن خود نماید.

تنظیمات افزونه Audit Trail

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق تصویر زیر منویی در بخش ابزارها با نام Audit Trail در پیشخوان وردپرسی شما اضافه خواهد شد.
برای شروع بررسی فعالیت کاربران مطابق تصویر به بخش options در آن مراجعه کنید تا تنظیمات آن را سفارشی سازی کنید.

user-statistic

Action To Monitor

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، گزینه‌های مد نظر برای مانیتور کردن و گزارش گرفتن فعالیت کاربران را در بخش Actions to monitor انتخاب کنید.

گزینه‌های موجود از این بخش شامل بررسی فعالیت کاربران همچون آپلود فایل، انجام تغییرات، افزودن نوشته و برگه، مدیریت نظرات، مدیریت دسته‌بندی،
تغییرات در قالب و افزونه و.. می‌باشد که می‌توانید با فعال سازی هر یک از آنها گزارش مربوط به آن بخش را مشاهده کنید.

Other Options

در مرحله بعد به بخش Other Options رفته و در بخش Auto-expire تعداد روزهای مورد نظر برای نگهداری گزارش فعالیت کاربران را انتخاب کنید.
بدیهی است که در صورتی که گزارشاتی که بیش از این مقدار از زمان آنها بگذرد به صورت خودکار از لیست فعالیت کاربران منقضی و حذف خواهند شد.

Ignore Users

و در نهایت در بخش Ignore users نیز می‌توانید در صورتی که قصد دارید تا فعالیت کاربران خاصی را بررسی نکرده و آنها را مستثنی کنید،
کافی است تا در این فیلد آی‌دی کاربر مورد نظر را وارد کنید، برای جدا کردن کاربران از هم نیز آنها را با کاما از هم جدا کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

حال برای مشاهده گزارشات فعالیت کاربران به زبانه Audit Trail رفته و لیستی از گزارشات ثبت شده را مشابه تصویر زیر مشاهده کنید.

در ادامه بخوانید  خرید چند محصول مکمل در ووکامرس با YITH WooCommerce Frequently Bought Together

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید لیستی از تغییرات صورت گرفته توسط کاربران ثبت شده است و می‌توانید آنها را بر اساس فعالیت کاربران،
عملیات انجام گرفته، تاریخ و زمان فعالیت و آی‌پی کاربر مربوطه را مشاهده کنید.

یکی از قابلیت‌های این افزونه امکان خروجی گرفتن از فعالیت کاربران و دانلود گزارشات در قالب یک فایل CSV. می‌باشد، برای این منظور کافی است
تا با کلیک بر روی آیکون Excel آنها را دانلود کنید و در جایی نگهداری نمایید.

شاد باشید..

afzoneh

 

درباره aradmin
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.