دانلود برنامه های تحریم شده در گوگل پلی موضوعی است که در مقاله امروز قصد داریم، در مورد آن به طور مفصل صحبت کنیم. گوگل پلی یکی از سرویس‌های بسیار مفید و خوب برای افرادی است که از گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. متاسفانه، به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، برخی از برنامه‌های موجود در گوگل پلی برای کاربران ایرانی در دسترس نیست.

بنابراین کاربران نمی‌توانند از این برنامه‌ها استفاده کنند اما همیشه راه‌حل سومی نیز وجود دارد. شما با استفاده از برخی تکنیک‌ها می‌توانید برنامه‌های تحریم شده را خیلی راحت دانلود کنید. در ادامه مقاله، به شما آموزش می‌دهیم که دانلود گوگل پلی بدون تحریم برای اندروید چگونه ممکن است.

چگونه برنامه‌های تحریم شده را نصب کنیم؟

چگونه برنامه‌های تحریم شده را نصب کنیم؟

استفاده از برنامه‌های موجود در پلی استور

پلی استور چیزی حدود 3 میلیون برنامه و بازی را در خود جای داده است. این برنامه که پرطرفدارترین و بهترین برنامه اندروید به‌شمار می‌رود، حاوی محتوای بسیار گوناگونی است. شاید تعجب کنید اما باید بگوییم که در این اپلیکیشن کتاب، فیلم و موسیقی نیز وجود دارد و تنها به بازی‌ها و برنامه‌های گوناگون محدود نمی‌شود. گاهی اوقات، برخی از برنامه‌های پرطرفدار که در سایر سرویس‌ها وجود دارد را سرچ می‌کنید، اما می‌بینید که چیزی برایتان بالا نمی‌آید.

دانلود برنامه های تحریم شده در گوگل پلی نیاز به ترفندهای خاصی دارد. این جزو سیاست‌های سرویس است که کاربران را از فضای درونی اپلیکیشن به صفحه دیگری که برای کشور شما قابل دسترسی نیست، انتقال نمی‌دهد. در واقع، این پلتفرم مستقیماً مشخص نمی‌کند که برنامه موردنظر برای کاربران ایرانی قابل دسترسی نیست. گوگل پلی، همه‌چیز را طوری نشان می‌دهد که انگار برنامه سرچ شده، اصلاً وجود خارجی ندارد.

حال چنانچه برنامه مورد نیاز را در هر جایی به جز پلتفرم گوگل پلی سرچ کنید، سپس به وسیله لینک مرورگر به داخل گوگل پلی انتقال یابید، خطای آیتم مورد نظر برای کشور شما قابل دسترسی نیست را مشاهده می‌کنید. برخی افراد فکر می‌کنند که با تغییر دادن آی‌پی خود از طریق یک برنامه، می‌توانند وارد گوگل پلی شوند، اما باید بگوییم که چنین چیزی تقریبا غیرممکن است.

چرا برخی از برنامه‌ها تحریم شده است؟

علت اصلی حذف برنامه‌ها در این پلتفرم تحریم‌های آمریکاست. تقریبا اغلب کاربران برنامه‌های گوگل پلی را در گوشی تلفن همراه خود مورد استفاده قرار می‌دهند. این برنامه‌ها، همچنین سرویس‌های اطلاعاتی گوگل، اطلاعات کاربران را در در گوشی تلفن همراه و یا سرورهای خود ذخیره می‌کنند. گوگل پلی برای اینکه بداند باید مالک دستگاه مورد نظر را تحریم کند یا خیر، به اطلاعات درونی گوشی موبایل در خصوص‌ منطقه‌بندی رجوع می‌کند.

دانلود برنامه های تحریم شده در گوگل پلی امکان‌پذیر نیست؛ زیرا اولین مرتبه به‌وسیله آی‌پی‌های کشور ایران وارد این اپلیکیشن شده‌اید. در دفعات بعدی نیز چنانچه آی‌پی خود را تغییر دهید، گوگل متوجه خواهد شد. شما از اول به‌عنوان کشور تحریمی در لیست گوگل قرار گرفتید.

برای دور زدن گوگل باید اطلاعات محلی خود که مربوط به منطقه زندگی است را پاک کنید. برای حذف کردن این اطلاعات باید تمامی داده‌هایی که در مورد شما در برنامه گوگل پلی وجود دارد را پاک کنید. با حذف این اطلاعات، پس از ورود دوباره به برنامه، همه‌چیز از ابتدا شروع می‌شود و انگار شما قبلاً در این برنامه ثبت‌نام نکرده‌اید.

دور زدن تحریم‌های گوگل پلی

دور زدن تحریم‌های گوگل پلی

چگونه برنامه‌های تحریم شده را نصب کنیم؟

از آن‌جا که کاربران ایرانی قادر نیستند برنامه‌ها را به صورت مستقیم دانلود کنند، لازم است برای گول‌زدن گوگل از برخی ترفندها استفاده کنند. در این بخش، یکی از این روش‌ها را به شما آموزش می‌دهیم. در گام اول شما باید جدیدترین نسخه برنامه گوگل پلی را دانلود کرده و در قدم دوم یک فیلترشکن مناسب و کاملاً استاندارد استفاده کنید.

زمانی که قصد دارید، از برنامه‌های تحریمی که در این پلتفرم وجود دارد استفاده کنید، باید از سرورهای ایالات متحده بهره ببرید. با این کار امکان دانلود برنامه های تحریم شده در گوگل پلی وجود خواهد داشت. حالا باید در موبایل خود به قسمت تنظیمات رجوع کنید. سپس، در بخش Apps اپلیکیشن google play store را بیابید و آن را انتخاب کنید. پس از انتخاب google play store یک صفحه برای شما باز می‌شود که باید clear data را برگزینید و به دنبال آن force stop را انتخاب کنید.

در گام بعدی، باید فیلترشکن خود را به آی‌پی آمریکا اتصال دهید و وارد گوگل پلی شوید. اکنون باید بدون اینکه گوگل پلی را ترک کنید، اتصال فیلترشکن را قطع کنید. حال می‌توانید برنامه گوگل‌پلی را باز کنید و اپلیکیشن‌های تحریم‌شده را به‌آسانی دانلود کنید. به همین راحتی یاد گرفتیم که استفاده از برنامه‌های گوگل پلی

استفاده از برنامه‌های گوگل پلی

دانلود گوگل پلی بدون تحریم برای اندروید و فروشگاه‌های جایگزین

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، این پلتفرم یکی از نرم‌افزارهای بسیار امن است که برنامه‌های بسیار زیادی را به کاربران ارائه می‌دهد. همچنین، پس از یافتن برنامه مورد نظر خود می‌توانید نظرات کاربران را در خصوص سرویس‌دهی اپلیکیشن‌ها بخوانید. این برنامه‌ها گاهی‌اوقات به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار نمی‌گیرند. چاره این مشکل این است که برای دانلود این برنامه‌ها از فروشگاه‌های دیگری مانند بازار و مارکت استفاده کنید. برای دانلود برنامه های تحریم شده در گوگل پلی این روش نسبت به سایر روش‌ها آسان‌تر است.

البته باید اعتراف کنیم که برخی از این مارکت‌ها، برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی را دارند و یا برنامه‌های پولی را کاملاً رایگان به کاربران عرضه می‌کنند. قابلیت دانلود فایل به‌صورت APK نیز در برخی از این مارکت‌ها برای کاربران وجود دارد. قبل از استفاده از این برنامه‌ها باید در ابتدا به بخش تنظیمات، سپس security بروید و در مرحله بعدی تیک unknown sources را فعال کنید. بدین ترتیب گوشی تلفن شما می‌تواند برنامه‌های شما را از منابع دیگر به غیر از گوگل پلی دریافت کنید.

 

دانلود برنامه های تحریم شده در گوگل پلی

دانلود برنامه های تحریم شده در گوگل پلی

کلام آخر

دانلود برنامه های تحریم شده در گوگل پلی موضوعی بود که در مقاله امروز به طور کامل در مورد آن به بحث و بررسی پرداختیم. همیشه برای حل هر مشکلی یک راهکار وجود دارد. تنها تفاوت این راهکارها این است که باید زمان بیشتری را برای انجام برخی از آن‌ها صرف کنید.

متاسفانه، در گوگل پلی برنامه‌های بسیار مفیدی وجود دارند که برای کاربران ایرانی قابل دسترس نیستند و بسیاری از افراد حتی از وجود آن‌ها اطلاعی ندارند. اینکه چگونه فروشگاه پلی را از تحریم خارج کنیم، بستگی به خود ما دارد؛ زیرا چندین روش برای آن وجود دارد و می‌توانیم یکی از آن‌ها را انجام دهیم.