image نصب وردپرس بر روی لوکال هاست image چگونه با عکس در گوگل جستجو کنیم؟

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل در چین راه اندازی می‌شود

گوگل امروز اعلام کرد که اولین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی آسیا را در کشور چین افتتاح می‌کند. بر همین اساس مرکز هوش مصنوعی گوگل قرار است در مرکز پکن پذیرای محققان فعال در این زمینه باشد.

مرکز هوش مصنوعی گوگل قرار است برای محققان فعال در این زمینه ورک شاپ ها و کنفرانس های مختلف برگزار کند.

محققین شرکت IDC پیش بینی کرده اند که جامعه جهانی به طور متوسط ۴۶ میلیارد دلار را تا سال ۲۰۲۰ صرف تحقیقات مربوط به هوش مصنوعی می‌کند. در جولای سال جاری میلادی مقامات حکومتی چین از هدف خود برای فعالیت در صنعت تولید صلح آمیز محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی با صرف هزینه ۱۳۰ میلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ پرده برداشتند. شهرهای چین نظیر تیانجین نیز قرار است میزبان یک مرکز تحقیقاتی با محوریت هوش مصنوعی باشد. تیانجین قرار است برای ساخت این مرکز ۵ میلیارد دلار هزینه کند.

دولت چین در نظر دارد در میان شرکت های چند میلیارد دلاری این کشور، نظیر Baidu، علی بابا و تنسنت، توسعه هوش مصنوعی را در راس کارهای خود قرار دهد.

مجله MIT Technology Review با اشاره به اقدام اخیر کمپانی های چینی برای استخدام متخصصین فعال در زمینه هوش مصنوعی اعلام کرد این شرکت ها موانع کمتری برای جمع آوری داده انسان ها و کاربران نسبت به سازمان های دولتی دارند. با توجه به اهمیت این مسئله می‌توان پیش بینی کرد که این کمپانی ها موفقیت بیشتری در توسعه تکنولوژی های مبتنی بر هوش مصنوعی دارند.

در حال حاضر محققان چینی فعال در زمینه های هوش مصنوعی، توسعه سیستم های تشخیص چهره، سیستم های پردازش تصاویر و سیستم های خودران اتومبیل ها توان زیادی پیدا کرده‌اند و افتتاح مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل می‌تواند قدمی مثبت در زمینه افزایش روند بکارگیری توان این گروه های تحقیقاتی در ساخت تکنولوژی های نوین حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باشد.

درباره محمد امین روانبخش
مدیرعامل مجموعه امین رایان اسپادان . فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه صنعتی اصفهان بوده و تا به امروز این مجموعه موفق با بیش از 60 شرکت و سازمان خصوصی و دولتی همکاری داشته و ثمره ی فعالیت های مجموعه را شما در این سایت میتوانید ملاحظه کنید .
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.